« Späť

DPF – čo to je, ako to vyzerá a koľko to stojí?

Prečo práve MY?

Máme desať ročné skúsenosti s regeneráciou DPF filtrov. U nás sa riadime heslom.: „Náš zákazník náš pán.“ Nemusíte chodiť do iného servisu aby Vám zdemontovali vaše DPF a následne aby sme vám ho my vyčistili. U nás nájdete všetko pod jednou strechou – diagnostika, demontáž, montáž a čistenie DPF filtra. Naši odborní pracovníci sú vám k dispozícií. Počas čistenia DPF filtra Vám skontrolujú iné súčastí, ktoré môžu robiť problém pri opätovnom namontovaní vyčisteného DPF. Nemusí ísť len o zanesené DPF, problém môže byť napríklad aj s turbom. 


DPF – čo to je?

DPF, filter pevných častíc, alebo jednoducho DPF filter, je zariadenie, ktoré v našom aute funguje v čo najznečistenejšom prostredí – vo výfukovom systéme. DPF filter je vyrobený z keramickej vložky a puzdra odolného voči vysokým teplotám. Účelom puzdra je samozrejme chrániť filter pred mechanickým poškodením a zabezpečiť ho v systéme, pričom úlohou vložky je filtrovať výfukové plyny.


DPF – Ako to vyzerá?

DPF filter sa nachádza vo výfukovom systéme za oxidačným katalyzátorom a pred katalyzátorom SCR (ak je prítomný) alebo pred tlmičom výfuku. Vyzerá to ako veľmi veľký katalyzátor alebo veľký tlmič výfuku. Je ťažké presne opísať vzhľad DPF filtra, umiestnenie uchytení, či miesta, kde sú namontované senzory spolupracujúce s ovládačom motora, pretože každý model DPF filtra je iný a venovaný konkrétnemu modelu auta. Stáva sa aj to, že pre jeden model auta boli vyrobené rôzne DPF filtre, napríklad ľavé a pravé, podľa toho, pre aký trh bol model auta pripravený alebo v akej sérii bol vyrobený.


DPF – koľko stojí?

DPF filter je značný náklad, najlacnejšie neoriginálne náhrady za obľúbené modely stoja minimálne 300 EUR a priemerná cena filtra pevných častíc sa pohybuje okolo 600 EUR. Filtre pre menej obľúbené modely, exotické alebo ázijské autá, stoja okolo 1500 EUR a viac, kým pre nákladné autá takýto filter určite vyjde nad 4000 EUR. Samozrejme, výmena nie je vždy potrebná, niekedy a relatívne často (keď vložka nie je rozdrvená alebo roztavená a telo nie je prasknuté alebo prerezané) sa dá zregenerovať, čím sa obnoví jej továrenská účinnosť. Náklady na regeneráciu DPF filtra sú v závislosti od modelu od 100 EUR do 150 EUR, pričom cena sa najčastejšie odvíja od zanesenia filtra – nákladné autá, autobusy a pracovné stroje stoja viac.

Máme skladom viac ako 300ks použitých DPF filtrov, ktoré sú „ako nové“. V prípade ak máte nefunkčný DPF filter obráťte sa na nás a my Vám radi pomôžeme. 

Čistenie DPF filtrov Košice ponúka všetko pod jednou strechou – diagnostika, demontáž, montáž a čistenie DPF filtra.